Pełny kurnik gra dla dzieci || Wydawnictwo Kukuryku

Zastanawiałeś się kiedyś jak to jest zostać hodowcą kur? Dziś przychodzę do Ciebie z grą, która w pewien sposób pomorze przybliżyć Ci ten temat.

Pełny kurnik to gra dla całej rodziny, a z opanowaniem jej zasad poradzi sobie już czterolatek. Producent informuje nas, że jest ona przeznaczona dla dzieci powyżej 6 roku życia. Proszę uwierzyć mi jednak na słowo - banalnie prosta i fantastyczna zabawa już dla najmłodszych.


W pięknym pudełku znajdziemy solidnie wykonane:
56 tafelków z jajkami, 
48 tafelków z kurczakami, 
36 tafelków z kurami, 
4 tafelki z kogutami, 
4 karty graczy z grzędami dla kur (kurniki),
2 kostki do gry.

 

O CO CHODZI W TEJ GRZE?


Celem gry jest zdobycie 9 kur i zapełnienie wszystkich grzęd. Aby tego dokonać należy zamienić jajka na kurczaki a kurczaki na kury.  Po drodze można napotkać przebiegłego lisa, przed którym uratować nasz kurnik może odważny kogut. Gracze muszą uważać również na ptasią grypę. Może napotkać każdego w dowolnym momencie. Instrukcja jest zrozumiała dla każdego i nie ma konieczności parafrazowania jej sensu. Zawarte w niej objaśnienia związane z wyrzuconą ilością oczek na kostek są proste. 


PODSUMOWANIE

Nie spodziewałam się, że ów gra rodzinna przyniesie nam tyle frajdy. Łucja chętnie po nią sięga a my razem z nią. Uczy dziecko logicznego myślenia oraz podejmowania decyzji jaką strategię wybrać, aby zostać zwycięzcą. Poza tym o jej przebiegu decyduje liczba wyrzuconych oczek z obu kostek oraz szczęście. Z ręką na sercu przyznaję, że to fantastyczny zakup - a był to tak zwany kot w worku. Swój egzemplarz kupiłam w sklepie PEPCO podczas ostatniej wizyty w Polsce. Jeśli jednak będziecie chętni dokonać zakupu online - zapraszam tutaj >> KUP PEŁNY KURNIKKomentarze

instagram @karellauk

Copyright © Karella