Zakręcone robale - gry dla dzieci

Dzisiaj kolejna propozycja gry dla dzieci, która sprawdza się u nas bardzo dobrze. Produkty wydawnictwa KUKURYKU są solidnie wykonane, kolorowe i bardzo kreatywne. W sumie to mój faworyt wydawniczy, jeśli chodzi o planszówki dla dzieci!

ZAKRĘCONE ROBALE to gra dla dzieci, które ukończyły 5 lat i oczywiście bez dalszych ograniczeń wiekowych. Choć myślę, że młodsze dzieci nie będą miały problemu ze zrozumieniem jej zasad. Zawsze to osoba dorosła może delikatnie podpowiedzieć malcowi, jak ułożyć odpowiedniego robaka a liczyć można wspólnie. Przeznaczona jest dla dwóch i większej ilości graczy. 

CO ZNAJDZIEMY W OPAKOWANIU?

Pudełko zawiera 96 starannie wykonanych tafelków przedstawiających poszczególne części robaczków, instrukcję oraz notes do zapisywania wyników gry. Zawczasu polecam skserować sobie kilka stron z notesu, bo gra wciąga aż za nad to 😊

O CO CHODZI W GRZE?

Celem gry jest ułożenie jak największej liczby gąsienic składających się co najmniej z głowy i ogona. Robale muszą do siebie pasować kolorystycznie. Zadanie nie należy do najłatwiejszych, ponieważ każdy dołożony element musi pasować do otaczającego go tafelka. Każdy robaczek jest punktowany, wygrywa ta osoba który uzyska największą liczbę punktów. Ważne – robaczek jest ukończony, gdy posiada głowę i ogon.

To emocjonująca gra dla całej rodziny! Nie dość, że zajmuje czas to również sporo miejsca. Dlatego też warto grać w nią na podłodze. Dzięki tej grze dzieci ćwiczą wyobraźnie przestrzenną oraz kreatywne i logiczne myślenie. Ponadto utrwalane są umiejętności liczenia. Podczas gry nasza „plansza” stale się rozrasta, tworząc kręte połączenia oraz przedstawiając bardzo zróżnicowane gąsienice. Jest to kolejna pozycja marki KUKURYKU, którą bez wątpienia polecam. Łucja bardzo chętnie do niej wraca i z entuzjazmem rozgrywa z nami niekończące się partie.

Znacie Zakręcone Robale? Do kupienia TUTAJ


Komentarze

instagram @karellauk

Copyright © Karella